Wkrótce nowa inwestycja!

Zostaw swoje dane kontaktowe, a wkrótce poinformujemy Cię o szczegółach nowej inwestycji.

Kliknij, aby wypełnić formularz
  • Blog

Jakie są różnice między balkonem, tarasem, a loggią?


Balkon, taras, loggia – wszystkie te miejsca łączy jedna rzecz. Mianowicie służą one do wypoczynku. W każdej z tych lokalizacji można się na przykład opalać lub oddawać lekturze ulubionej książki. Mimo tego zasadniczego podobieństwa jest jednak również wiele rzeczy, które różnią poszczególne miejsca. W końcu gdyby nie było między nimi rozbieżności, to nosiłyby one to samo miano.

Specyfika balkonu

Różnice między poszczególnymi miejscami najłatwiej jest pokazać poprzez dokładne zdefiniowanie tego, czym jest każde z nich. Tak więc jeśli chodzi o balkon, to każdy mniej więcej wie, jak on wygląda. Wystaje ze ściany budynku i otaczają go barierki. Charakterystyczną cechą balkonu jest to, że nie jest on za duży. Pozwala zazwyczaj głównie na to, aby rozwiesić pranie czy postawić sprzęty, które nie są wykorzystywane we wnętrzu mieszkania.

Specyfika tarasu

Większy niż balkon jest natomiast taras. Jego zasadniczym przeznaczeniem jest to, by nie tylko można było na nim trzymać rzeczy użytkowe, lecz także przechadzać się, leżeć z książką czy prowadzić rozmowy podczas spotkania towarzyskiego. Na tarasie mogą się też bez problemu zmieścić meble, co umożliwione jest naturalnie przez większą przestrzeń. O ile balkony zazwyczaj spotykane są w blokach mieszkalnych, tarasy to coś, co towarzyszy najczęściej domom jednorodzinnym. Spotkać je można jednak także w pewnych piętrowych apartamentowcach.

Specyfika loggii

Podczas gdy taras oraz balkon wystają ze ściany budynku i różnią się przede wszystkim rozmiarem, loggia ma zupełnie inny charakter. Przede wszystkim umieszczona jest nie poza budynkiem, lecz w jego obrębie. Stanowi ona coś w rodzaju płynnego przejścia między wnętrzem obiektu a jego zewnętrzem. Wywołuje ona niezwykle ciekawy efekt aranżacyjny i jest zdecydowanie rzadsza i oryginalniejsza niż balkon czy taras.

Podsumowując, choć są pewne aspekty, które łączą balkon, taras i loggię, to jednak między tymi miejscami istnieją też pewne zasadnicze różnice. Rozbieżności te owocują ciekawymi wariantami aranżacyjnymi.

Biuro sprzedaży zadba o wszystkie szczegóły transakcji

Specjalizujemy się w budowaniu komfortowych apartamentowców. I tak samo jak na ich doskonałym wykonaniu, zależy nam na dobrych kontaktach z klientami. Dlatego nasze biuro pozostaje do Twojej dyspozycji w każdym momencie. Zadzwoń i umów się na spotkanie. Przedstawimy szczegółową ofertę, rozwiejemy wszystkie wątpliwości i pokażemy plany Twojego przyszłego mieszkania.

Zamieszkaj u siebie w nowoczesnym apartamencie

Apartamenty Krosno Zielona to oferta komfortowych mieszkań. Do każdego mieszkania przypisane jest miejsce parkingowe w zadaszonym garażu. Budynki wyposażone są w windy. Nasze komfortowe mieszkania posiadają przestronne balkony i tarasy. Zastosowane w apartamentach nowoczesne rozwiązania dadzą Ci poczucie wygody każdego dnia.

Zobacz listę mieszkań

Wszelkie prawa zastrzeżone. 2022 © DAR - Domy Mieszkania Apartamenty.

realizacja:indemi.pl

Szukam mieszkania na , o powierzchni .