Wkrótce nowa inwestycja!

Zostaw swoje dane kontaktowe, a wkrótce poinformujemy Cię o szczegółach nowej inwestycji.

Kliknij, aby wypełnić formularz
  • Blog

Blog

powrót do listy

Balkon wielkości tarasu – prawda czy fałsz?


Kupując mieszkanie, wiele osób zwraca szczególną uwagę na to, czy mieszkanie posiada taras lub balkon. Dzięki temu zapewniamy sobie miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu bez potrzeby opuszczania swojego lokum. Deweloperzy projektując nowe mieszkania dbają i o ten element. Dzięki temu prawie każde nowe osiedle posiada w swojej ofercie mieszkania z balkonami lub tarasami. Niekiedy można spotkać się z wymiennym stosowaniem nazwy balkon i taras. Takie użycie jest błędne, ponieważ balkon różni się znacząco od tarasu.

Czy istnieją balkony wielkości tarasu?

Z definicji balkon jest elementem budowlanym wystającym poza bryłę budynku, umieszczonym ponad poziomem gruntu. Wyjątkiem jest loggia, również należąca do balkonów, jednak niewystająca poza budynek. Balkony i loggie bardzo często wykorzystywane są w blokach i domach jednorodzinnych. Jest to dobre rozwiązanie przy małych działkach.  Taras jest umieszczony na gruncie, posiada wkopane w ziemię fundamenty, dzięki czemu może mieć sporą powierzchnię. W nowym budownictwie tarasy umieszczane są często na garażach podziemnych. Bardzo często taras wychodzi bezpośrednio na ogród, dzięki czemu urządzanie wszelkich imprez na świeżym powietrzu można połączyć z odpoczynkiem w ogrodzie. Wybudowanie balkonu o rozmiarach podobnych do standardowego tarasu jest raczej niemożliwe. Balkony, ze względu na fakt braku podparcia od dołu, nie mogą zajmować tak dużej powierzchni jak tarasy. Mimo to, balkony również można zaaranżować w taki sposób, aby był idealnym miejscem do wypoczynku. W budynkach Apartamenty Krosno balkony są wyjątkowo duże. Ich szerokość to aż 180 cm. Pozwala to na bardzo duże możliwości aranżacji takiej przestrzeni. Jeżeli mimo to marzy nam się jeszcze większa powierzchnia, możemy poszukać mieszkania z loggią. Dzięki umiejscowieniu jej na stropie, nie musimy się martwić o zbyt duże obciążenie. Odpowiednio zagospodarowana loggia tworzy świetne miejsce do odpoczynku i spotkań. 

Mimo tego, że balkony nie mogą mieć powierzchni porównywalnej do tarasu, to i tak są świetnym sposobem na spędzenie, chociaż chwili w ciągu dnia na świeżym powietrzu. Dobrze zagospodarowany balkon czy loggia z pewnością pozwolą cieszyć się odpoczynkiem czy spotkaniami w gronie najbliższych.

Zamieszkaj u siebie.

Apartamenty Krosno to oferta komfortowych mieszkań dla osób, które wracając z pracy, parkują samochód na parkingu zadaszonym zielenią, windą wjeżdżają na swoje piętro i relaksują się na przestronnym tarasie. W zimie mieszkania ogrzewa podłogówka, a w lecie każde z mieszkań chłodzi klimatyzacja.

Zobacz listę mieszkań

Wszelkie prawa zastrzeżone. 2020 © DAR - Domy Mieszkania Apartamenty.

realizacja:indemi.pl

Szukam mieszkania na , o powierzchni .